  • SIT3809AI-C-28EG
SIT3809AI-C-28EG
advertisement
Manufacturer No:
SIT3809AI-C-28EG
HK JDW NO:
707-SIT3809AI-C-28EG
Datasheet:
SIT3809AI-C-28EG
Step5Bar-code shipping tag
SIT3809AI-C-28EG
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    2.8V
  • Frequency Stability
    10 ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    36mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    70μA
  • Available Frequency Range
    80MHz~220MHz
  • Max Supply Current
    36mA
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    3.2004mm