  • SIT3808ACG2-18NE
SIT3808ACG2-18NE
advertisement
Manufacturer No:
SIT3808ACG2-18NE
HK JDW NO:
707-SIT3808ACG2-18NE
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT3808ACG2-18NE
Step5Bar-code shipping tag
SIT3808ACG2-18NE
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    SiT3808
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    VCXO
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Additional Feature
    TR
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Current - Supply (Max)
    31mA
  • Physical Dimension
    2.7mm x 2.4mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    12MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Available Frequency Range
    1MHz~80MHz
  • Frequency Adjustment-Mechanical
    NO
  • Linearity
    1%
  • Control Voltage-Max
    1.7V
  • Control Voltage-Min
    0.1V
  • Frequency Deviation/Pullability
    100 ppm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm