  • SIT3808ACD2-28NZ
SIT3808ACD2-28NZ
advertisement
Manufacturer No:
SIT3808ACD2-28NZ
HK JDW NO:
707-SIT3808ACD2-28NZ
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT3808ACD2-28NZ
Step5Bar-code shipping tag
SIT3808ACD2-28NZ
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    SiT3808
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    VCXO
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    2.8V
  • Supply Voltage
    2.8V
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Current - Supply (Max)
    33mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    1MHz
  • Power Supplies
    2.8V
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    1MHz~80MHz
  • Operating Frequency-Max
    80MHz
  • Operating Frequency-Min
    1MHz
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm