  • SIT3808AC-2F-33NX-16.000000T
SIT3808AC-2F-33NX-16.000000T
advertisement
Manufacturer No:
SIT3808AC-2F-33NX-16.000000T
HK JDW NO:
707-SIT3808AC-2F-33NX-16.000000T
Step5Bar-code shipping tag
SIT3808AC-2F-33NX-16.000000T
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Additional Feature
    TR
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency Stability
    10%
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.75mm
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Operating Frequency
    16MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.63V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.97V
  • Oscillator Type
    LVCMOS
  • Output Load
    15 pF
  • Frequency Adjustment-Mechanical
    NO
  • Linearity
    1%
  • Control Voltage-Max
    3.2V
  • Control Voltage-Min
    0.1V
  • Frequency Deviation/Pullability
    400 ppm