  • SIT2002ACUS-33S
SIT2002ACUS-33S
advertisement
Manufacturer No:
SIT2002ACUS-33S
HK JDW NO:
707-SIT2002ACUS-33S
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
SIT2002ACUS-33S
Step5Bar-code shipping tag
SIT2002ACUS-33S
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    SiT2002
  • Size / Dimension
    0.114Lx0.063W 2.90mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Current - Supply (Max)
    7.5mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    4.3μA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    115MHz~137MHz
  • Height Seated (Max)
    0.057 1.45mm