  • SIT1602BI-73-25E-4.096000E
SIT1602BI-73-25E-4.096000E
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602BI-73-25E-4.096000E
HK JDW NO:
707-SIT1602BI-73-25E-4.096000E
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602BI-73-25E-4.096000E
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    4.096MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    4.2mA
  • Physical Dimension
    2.0mm x 1.6mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    4.096MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm