  • SIT1602BI-31-28E-26.000000Y
SIT1602BI-31-28E-26.000000Y
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602BI-31-28E-26.000000Y
HK JDW NO:
707-SIT1602BI-31-28E-26.000000Y
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602BI-31-28E-26.000000Y
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Voltage - Supply
    2.8V
  • Supply Voltage
    2.8V
  • Frequency
    26MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    HCMOS, LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    4.5mA
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    26MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm