  • SIT1602BI-12-33N-6.000000G
SIT1602BI-12-33N-6.000000G
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602BI-12-33N-6.000000G
HK JDW NO:
707-SIT1602BI-12-33N-6.000000G
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602BI-12-33N-6.000000G
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Additional Feature
    ALSO COMPATIBLE WITH HCMOS OUTPUT; TR
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    6MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    4.5mA
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    6MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm