  • SIT1602BCF2-25E
SIT1602BCF2-25E
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602BCF2-25E
HK JDW NO:
707-SIT1602BCF2-25E
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT1602BCF2-25E
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602BCF2-25E
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    4.2mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    4.2mA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    3.57MHz~77.76MHz
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm