  • SIT1602BCE2-18N
SIT1602BCE2-18N
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602BCE2-18N
HK JDW NO:
707-SIT1602BCE2-18N
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT1602BCE2-18N
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602BCE2-18N
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    HCMOS, LVCMOS
  • Current - Supply (Max)
    4.1mA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    3.57MHz~77.76MHz
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm