  • SIT1602BC-73-XXE-12.000000E
SIT1602BC-73-XXE-12.000000E
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602BC-73-XXE-12.000000E
HK JDW NO:
707-SIT1602BC-73-XXE-12.000000E
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602BC-73-XXE-12.000000E
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.63V
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    HCMOS, LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    4.5mA
  • Physical Dimension
    2.0mm x 1.6mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    12MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm