  • SIT1602BC-71-30N-24.000000G
SIT1602BC-71-30N-24.000000G
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602BC-71-30N-24.000000G
HK JDW NO:
707-SIT1602BC-71-30N-24.000000G
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602BC-71-30N-24.000000G
  • Current - Supply (Max)
    4.5mA
  • Physical Dimension
    2.0mm x 1.6mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    24MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Additional Feature
    TR; ALSO COMPATIBLE WITH HCMOS O/P
  • Voltage - Supply
    3V
  • Supply Voltage
    3V
  • Frequency
    24MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm