  • SIT1602BC-21-28E-26.000000D
SIT1602BC-21-28E-26.000000D
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602BC-21-28E-26.000000D
HK JDW NO:
707-SIT1602BC-21-28E-26.000000D
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602BC-21-28E-26.000000D
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Voltage - Supply
    2.8V
  • Supply Voltage
    2.8V
  • Frequency
    26MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    4.5mA
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    26MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm