  • SIT1602AI-22-XXE-26.000000D
SIT1602AI-22-XXE-26.000000D
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602AI-22-XXE-26.000000D
HK JDW NO:
707-SIT1602AI-22-XXE-26.000000D
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602AI-22-XXE-26.000000D
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.63V
  • Frequency
    26MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    4.5mA
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    26MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height
    812.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm