  • SIT1534AI-H4-DCC-00.016
SIT1534AI-H4-DCC-00.016
advertisement
Manufacturer No:
SIT1534AI-H4-DCC-00.016
HK JDW NO:
707-SIT1534AI-H4-DCC-00.016
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
SIT1534AI-H4-DCC-00.016
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    SiT1534
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    1.5V~3.63V
  • Frequency
    16Hz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    1.4μA
  • Physical Dimension
    2.0mm X 1.2mm X 0.55mm
  • Operating Frequency
    0.016MHz
  • Symmetry-Max
    52/48%
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm