  • SIT1532AC-J5-DCC-32.768S
SIT1532AC-J5-DCC-32.768S
advertisement
Manufacturer No:
SIT1532AC-J5-DCC-32.768S
Manufacturer:
SiTIME
HK JDW NO:
707-SIT1532AC-J5-DCC-32.768S
Package:
4-UFBGA, CSPBGA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIT1532AC-J5-DCC-32.768S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-UFBGA, CSPBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SiT1532
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.54mmx0.84mm
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Additional Feature
    TR
  • Subcategory
    XO, Clock
  • Voltage - Supply
    1.2V~3.63V
  • Frequency
    32.768kHz
  • Frequency Stability
    ±75ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    1.3μA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Physical Dimension
    1.54mm x 0.84mm x 0.6mm
  • Operating Frequency
    0.032768MHz
  • Rise Time-Max
    200ns
  • Fall Time-Max
    200ns
  • Symmetry-Max
    52/48%
  • Power Supplies
    1.5/3.3V
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm