  • SIL08M334J
SIL08M334J
advertisement
Manufacturer No:
SIL08M334J
Manufacturer:
TE Connectivity
HK JDW NO:
785-SIL08M334J
Package:
Conformal
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIL08M334J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    8
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    330kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    BULK
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.2W
  • Number of Elements
    1
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    4
  • Network Type
    ISOLATED
  • Length
    20.32mm