  • SI91841DT-15-T1
SI91841DT-15-T1
advertisement
Manufacturer No:
SI91841DT-15-T1
Manufacturer:
Vishay / Siliconix
HK JDW NO:
880-SI91841DT-15-T1
Package:
SOT-23
Datasheet:
Description:
Fixed PMIC SOT-23
Quantity:
In Stock : 3865
Step5Bar-code shipping tag
SI91841DT-15-T1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23
  • Number of Pins
    5
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Polarity
    Positive
  • Power Dissipation-Max
    440mW
  • Accuracy
    1.5 %
  • Voltage - Output
    1.5V
  • Min Input Voltage
    2V
  • Max Input Voltage
    6V