  • SI5338C-B00198-GMR
SI5338C-B00198-GMR
advertisement
Manufacturer No:
SI5338C-B00198-GMR
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-SI5338C-B00198-GMR
Package:
24-VFQFN Exposed Pad
Description:
I2C CONTROL, 4-OUTPUT, ANY FREQU
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SI5338C-B00198-GMR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    24
  • Additional Feature
    IT ALSO OPERATES AT 2.5V AND 3.3V NOMINAL
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-XQCC-N24
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.98V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.71V
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC
  • Primary Clock/Crystal Frequency-Nom
    30MHz
  • Output Clock Frequency-Max
    200MHz
  • Height Seated (Max)
    0.9mm
  • Length
    4mm
  • Width
    4mm