  • SI-B8V162560WW
SI-B8V162560WW
advertisement
Manufacturer No:
SI-B8V162560WW
HK JDW NO:
700-SI-B8V162560WW
Step5Bar-code shipping tag
SI-B8V162560WW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2013
  • Series
    LT-E564A
  • Size / Dimension
    560.00mm Lx40.00mm W
  • Color
    White, Warm
  • Configuration
    Linear Light Strip
  • Max Current Rating
    750mA
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    24.3V
  • Current - Test
    700mA
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    119 lm/W
  • CCT (K)
    3000K 3-Step MacAdam Ellipse
  • Forward Voltage
    24.3V
  • Current - Max
    750mA
  • Temperature - Test
    45°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    2020lm Typ
  • Height
    5.60mm
  • Length
    560mm
  • Width
    40mm