  • SHBC13-1R2A0045V
SHBC13-1R2A0045V
advertisement
Manufacturer No:
SHBC13-1R2A0045V
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SHBC13-1R2A0045V
Package:
Vertical, No Base, 2 PC Pin
Datasheet:
Description:
NMC 37.3UH 6A 0.0183OHM TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SHBC13-1R2A0045V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, No Base, 2 PC Pin
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SHBC
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Lines
    2
  • Current Rating (Max)
    6A
  • Inductance @ Frequency
    45μH @ 100kHz
  • Height (Max)
    1.181 30.00mm