  • SH253R300JS03
SH253R300JS03
advertisement
Manufacturer No:
SH253R300JS03
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-SH253R300JS03
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
3.3Ohm, 5%, 25W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SH253R300JS03
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Package / Case
    Aluminum
  • Published
    2016
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Axial
  • Resistance
    3.3Ohm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    25W
  • Depth
    27.5mm
  • Military Standard
    Not
  • Height
    15mm
  • Length
    49mm