  • SH150T-1.50-250
SH150T-1.50-250
advertisement
Manufacturer No:
SH150T-1.50-250
HK JDW NO:
34-SH150T-1.50-250
Package:
Radial, Horizontal - Corner Terminals
Step5Bar-code shipping tag
SH150T-1.50-250
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Current Rating
    1.5A
  • Inductance
    250μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    230mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz