  • SH150S-0.36-375
SH150S-0.36-375
advertisement
Manufacturer No:
SH150S-0.36-375
Manufacturer:
Amgis, LLC
HK JDW NO:
34-SH150S-0.36-375
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SH150S-0.36-375
  • Type
    Parameter
    Select All
  • DC Resistance (DCR)
    1.3Ohm
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.337 8.55mm
  • Length
    14.1986mm
  • Width
    13.9954mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SH150
  • Size / Dimension
    0.559Lx0.551W 14.20mmx14.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Type
    Toroidal
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    360mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    360mA
  • Inductance
    375μH
  • Test Frequency
    10kHz