  • SH150C-4.50-19
SH150C-4.50-19
advertisement
Manufacturer No:
SH150C-4.50-19
Manufacturer:
Amgis, LLC
HK JDW NO:
34-SH150C-4.50-19
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 1356
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SH150C-4.50-19
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical (Open)
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    SH150
  • Size / Dimension
    0.827Lx0.449W 21.00mmx11.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Toroidal
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    4.5A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    4.5A
  • Inductance
    19μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    20mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Height
    23.7998mm
  • Height Seated (Max)
    0.937 23.80mm
  • Length
    21.0058mm
  • Width
    11.4046mm