  • SGP.1575.25.4.D.02
SGP.1575.25.4.D.02
advertisement
Manufacturer No:
SGP.1575.25.4.D.02
Manufacturer:
Taoglas
HK JDW NO:
774-SGP.1575.25.4.D.02
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SGP.1575.25.4.D.02
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Applications
    GPS
  • Frequency
    1.575GHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    22MHz
  • Gain
    1dBic
  • Max Frequency
    1.576023GHz
  • Frequency Range
    1.564GHz~1.586GHz
  • RF Family/Standard
    Navigation
  • Antenna Type
    Ceramic Patch
  • VSWR
    1.5
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 1GHz~2GHz
  • Frequency (Center/Band)
    1.575GHz
  • Return Loss
    -10dB
  • Height
    3.9878mm
  • Length
    25mm
  • Width
    25mm
  • Height (Max)
    0.212 5.38mm