  • SGNMA3T20002
SGNMA3T20002
advertisement
Manufacturer No:
SGNMA3T20002
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-SGNMA3T20002
Package:
Datasheet:
SGNMA3T20002
Description:
CAP TRIMMER 2-20PF 1000V PNL MNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SGNMA3T20002
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Dielectric Material
    Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Operating Temperature
    -65°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SGNMA3T
  • Size / Dimension
    0.281Dia 7.14mm
  • Feature
    Non-Magnetic
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated
    1000V
  • Q @ Freq
    2000 @ 100MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    2pF~20pF
  • Height Seated (Max)
    0.515 13.08mm