  • SGC3S100NM
SGC3S100NM
advertisement
Manufacturer No:
SGC3S100NM
Manufacturer:
Sprague Goodman
HK JDW NO:
752-SGC3S100NM
Package:
Datasheet:
Description:
CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SGC3S100NM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2013
  • Series
    SGC3
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Feature
    Low Profile, Non-Magnetic
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    500V
  • Q @ Freq
    700 @ 25MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    3pF~10pF
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.2004mm