  • SGA12U15-P1J
SGA12U15-P1J
advertisement
Manufacturer No:
SGA12U15-P1J
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-SGA12U15-P1J
Package:
Datasheet:
SGA12U15-P1J
Description:
Quantity:
In Stock : 29
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SGA12U15-P1J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C
  • Series
    SGA12U (12W)
  • Size / Dimension
    2.45Lx1.08W x 1.79 H 62.2mmx27.4mmx45.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    12W
  • Approval Agency
    CB, cURus
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    800mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    15V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    70.9 1.80m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max