  • SG73S2ETTD4752D
SG73S2ETTD4752D
advertisement
Manufacturer No:
SG73S2ETTD4752D
HK JDW NO:
430-SG73S2ETTD4752D
Description:
SG73S Series, Thick Film, 47.5kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
SG73S2ETTD4752D
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.102W 3.20mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    47.5kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm