  • SG73S2BTTD36R5F
SG73S2BTTD36R5F
advertisement
Manufacturer No:
SG73S2BTTD36R5F
HK JDW NO:
430-SG73S2BTTD36R5F
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
SG73S Series, Thick Film, 36.5Ohm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
SG73S2BTTD36R5F
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    36.5Ohm
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm