  • SG73S2ATTD1202F
SG73S2ATTD1202F
advertisement
Manufacturer No:
SG73S2ATTD1202F
HK JDW NO:
430-SG73S2ATTD1202F
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 12kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
SG73S2ATTD1202F
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2006
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    12kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Voltage - Rated AC
    150V
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    400V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    500μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm