  • SG73S1JTTD6650F
SG73S1JTTD6650F
advertisement
Manufacturer No:
SG73S1JTTD6650F
HK JDW NO:
430-SG73S1JTTD6650F
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
SG73S Series, Thick Film, 665Ohm, 0.2W 1/5W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
SG73S1JTTD6650F
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    665Ohm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm