  • SG73S1ETTP2493F
SG73S1ETTP2493F
advertisement
Manufacturer No:
SG73S1ETTP2493F
HK JDW NO:
430-SG73S1ETTP2493F
Description:
SG73S Series, Thick Film, 249kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
SG73S1ETTP2493F
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    249kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm