  • SG73P2BTTD7683F
SG73P2BTTD7683F
advertisement
Manufacturer No:
SG73P2BTTD7683F
HK JDW NO:
430-SG73P2BTTD7683F
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
SG73P Series, Thick Film, 768kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
SG73P2BTTD7683F
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    768kOhm
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm