  • SG73P1JTTD3090F
SG73P1JTTD3090F
advertisement
Manufacturer No:
SG73P1JTTD3090F
HK JDW NO:
430-SG73P1JTTD3090F
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
SG73P Series, Thick Film, 309Ohm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
SG73P1JTTD3090F
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    309Ohm
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm