  • SG73P1ETTP1213F
SG73P1ETTP1213F
advertisement
Manufacturer No:
SG73P1ETTP1213F
HK JDW NO:
430-SG73P1ETTP1213F
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
SG73P Series, Thick Film, 121kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SG73P1ETTP1213F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SG73P
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    121kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm