  • SG732HTTE102K
SG732HTTE102K
advertisement
Manufacturer No:
SG732HTTE102K
HK JDW NO:
430-SG732HTTE102K
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, SG73 Series, Thick Film, 1kOhm, 0.75W 3/4W, ±10%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1722
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SG732HTTE102K
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Case Code (Imperial)
    2010
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm