  • SG-9101CE-C20SGABC
SG-9101CE-C20SGABC
advertisement
Manufacturer No:
SG-9101CE-C20SGABC
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-SG-9101CE-C20SGABC
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SG-9101CE-C20SGABC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    SG-9101
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    1.62V~3.63V
  • Output
    CMOS
  • Function
    Standby
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    3.7mA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    670kHz~20MHz
  • Spread Spectrum Bandwidth
    ±2.00% Center Spread
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm