  • SG-8002LB 14.3180M-PCML0
SG-8002LB 14.3180M-PCML0
advertisement
Manufacturer No:
SG-8002LB 14.3180M-PCML0
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-SG-8002LB 14.3180M-PCML0
Package:
4-SOJ, 2.54mm pitch
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SG-8002LB 14.3180M-PCML0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SOJ, 2.54mm pitch
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SG-8002LB
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.110W 5.00mmx2.80mm
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    14.318MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    28mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    16mA
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm