  • SG-8002JF 14.5920M-PHML3 ROHS
SG-8002JF 14.5920M-PHML3 ROHS
advertisement
Manufacturer No:
SG-8002JF 14.5920M-PHML3 ROHS
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-SG-8002JF 14.5920M-PHML3 ROHS
Package:
4-SOJ, 5.08mm pitch
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SG-8002JF 14.5920M-PHML3 ROHS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SOJ, 5.08mm pitch
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SG-8002JF
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.181W 7.10mmx4.60mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    14.592MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    45mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    25mA
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm