  • SG-636PCE 27.0000MC0
SG-636PCE 27.0000MC0
advertisement
Manufacturer No:
SG-636PCE 27.0000MC0
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-SG-636PCE 27.0000MC0
Package:
4-SOJ, 5.08mm pitch
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SG-636PCE 27.0000MC0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SOJ, 5.08mm pitch
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SG-636
  • Size / Dimension
    0.413Lx0.197W 10.50mmx5.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    9mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    5mA
  • Height Seated (Max)
    0.106 2.70mm