  • SG-51PTJ 33.0000MC
SG-51PTJ 33.0000MC
advertisement
Manufacturer No:
SG-51PTJ 33.0000MC
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-SG-51PTJ 33.0000MC
Package:
14-DIP, 4 Leads (Full Size)
Description:
SG-51PTJ 33.0000MC datasheet pdf and Oscillators product details from EPSON stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SG-51PTJ 33.0000MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    TTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    35mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    28mA
  • Height Seated (Max)
    0.209 5.30mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    14-DIP, 4 Leads (Full Size)
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    SG-51
  • Size / Dimension
    0.780Lx0.250W 19.81mmx6.36mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    33MHz