  • SG-210SEB 27.0000MF0
SG-210SEB 27.0000MF0
advertisement
Manufacturer No:
SG-210SEB 27.0000MF0
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-SG-210SEB 27.0000MF0
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SG-210SEB 27.0000MF0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SG-210S*B
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Frequency
    27MHz
  • Output
    CMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    1.6mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    0.5μA
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm