  • SFR25H0003402FR500
SFR25H0003402FR500
advertisement
Manufacturer No:
SFR25H0003402FR500
HK JDW NO:
886-SFR25H0003402FR500
Description:
34kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
SFR25H0003402FR500
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SFR25H
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    34kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Length
    6.5024mm