  • SFR25H0002702JA500
SFR25H0002702JA500
advertisement
Manufacturer No:
SFR25H0002702JA500
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-SFR25H0002702JA500
Package:
Conformal
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 27kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
SFR25H0002702JA500
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    27kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Construction
    Tubular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    350V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    7.5mm