  • SFR2500007503JA100
SFR2500007503JA100
advertisement
Manufacturer No:
SFR2500007503JA100
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-SFR2500007503JA100
Package:
Description:
FIXED RESISTOR, 750000Ohm,
Step5Bar-code shipping tag
SFR2500007503JA100
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    750000Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Technology
    METAL FILM
  • Construction
    Cylindrical
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    250V
  • Lead Diameter
    0.58 mm
  • Rated Temperature
    70°C