  • SFR16S0006651FR500
SFR16S0006651FR500
advertisement
Manufacturer No:
SFR16S0006651FR500
HK JDW NO:
886-SFR16S0006651FR500
Description:
Through Hole 6.65kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
SFR16S0006651FR500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    SFR16S
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.138L 1.90mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    6.65kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Diameter
    1.9mm
  • Length
    3.5052mm