  • SFR16S0003303JA500
SFR16S0003303JA500
advertisement
Manufacturer No:
SFR16S0003303JA500
HK JDW NO:
886-SFR16S0003303JA500
Description:
FIXED RESISTOR, 330kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
SFR16S0003303JA500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    SFR16S
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.138L 1.90mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    330kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Lead Length
    26mm
  • Lead Diameter
    450 μm
  • Diameter
    1.9mm