  • SFR10EZPJ102
SFR10EZPJ102
advertisement
Manufacturer No:
SFR10EZPJ102
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-SFR10EZPJ102
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
SFR10EZPJ102
Description:
SFR Series, Thick Film, 1kOhm, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 15578
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SFR10EZPJ102
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SFR
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Sulfur
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm